To było wielkie piłkarskie widowisko z udziałem dzieci z domów dziecka. Na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie zmierzyło się ze sobą 40 drużyn z polskich domów dziecka. Główną nagrodą w turnieju był wyjazd zwycięskiej drużyny  do Paryża na mecz Polska-Niemcy, rozgrywany w czerwcu podczas Mistrzostw Europy.

Nasza drużyna STANICA Katowice w fazie grupowej w pierwszej kolejności musiała zmierzyć się z reprezentantami Gdańska. Od pierwszych minut gry walka była zacięta, zawodnicy obu drużyn za wszelką cenę chcieli rozpocząć turniej  Mistrzostw Polski z zwycięskimi trzema punktami na koncie. W tym spotkaniu jednak lepsza okazała się Nasza drużyna. Brawurowe akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry całego zespołu dały rezultaty. Wynik końcowy 2:0 dla STANICY.

Kolejnymi  rywalami STANICY w fazie grupowej byli zawodnicy z ISKRY Płock.  Mecz równie zacięty i widowiskowy jak pierwszy. Mnóstwo podbramkowych, nieprzypadkowych  akcji  napastników, świetna gra w obronie zawodników z obu drużyn. Po końcowym  gwizdku  sędziego było już jasne, że faworytem naszej grupy „H” będzie drużyna z ISKRY Płock. Wynik końcowy 3:1 dla Płocka

Mecz STANICA Katowice vs.  FOOTBALL STREET Kozienice był dla nas meczem decydującym. Zawodnicy zdawali sobie z tego sprawę. W pełnym skupieniu wyszli na murawę i w pięknym stylu pokonali drużynę z Kozienic 1:0. Ten mecz dobitnie pokazał jak ważnym punktem dla każdej drużyny jest pozycja bramkarza. W tym spotkaniu golkiperzy obu drużyn pokazali swoje umiejętności, ale lepszym okazał się nasz podopieczny Daniel.

Ostatni rywalem zawodników STANICY  w fazie grupowej były KISIELANKI  z Kisielan. Już po pierwszych kilku minutach widać było, że zawodniczki z Kisielan nie mają najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Ostateczny wynik meczu 6:1 dla lepszych. Honorowa bramka dla Kisielanek padła w ostatniej minucie po „małym nieporozumieniu” naszych obrońców.

Dla nas wszystkich wyjście z fazy grupowej było wielkim sukcesem. To był nasz wspólny cel, który zrealizowaliśmy!

Po zmaganiach wszystkich drużyn w fazie grupowej przyszła pora na 1/16 rozgrywek. W tym miejscu zaczyna się prawdziwa sportowa rywalizacja. Jest tu wszystko to, co wszyscy zawodnicy piłki nożnej kochają najbardziej. Naszym rywalem na tym etapie okazała się drużyna z Lidzbarku, która wyszła z pierwszego miejsca  w grupie G.  Po ciężkim, zaciętym ale jakże widowiskowym spotkaniu zawodnicy z Lidzbarku niestety okazali się lepsi.  Aczkolwiek w pięknym stylu walczyliśmy do końca.

ZAWODNICY

  1. Daniel # 1
  2. Łukasz # 4
  3. Krystian #5
  4. Dawid #6
  5. Kevin #7
  6. Grzegorz #8
  7. Dawid #10

sprawozdawca: wujek Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *